Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Так ухвалила 2010 року в Тернополі Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови. Річка Дністер відноситься до категорії великих річок і є другою рікою на території нашої держави після Дніпра.

Назва «Дністер» відома з давніх-давен. Її щоразу сприймали по-новому і тому вона видозмінювалася. Перша згадка річки датована V ст. до н.е. у творах Геродота під назвою «Тірас» (ця назва має декілька походжень: іранське означає швидкий; курдське – дикий, неприборканий). Ще є згадка з античних часів про назву «Династріс» в IV ст. Амміаном Марцелліном. А взагалі, пояснення походження назви річки Дністер може бути простим: «дон» – вода, «стрий» – швидкий.

Бассейн річки лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні. Тут річка займає значну частину територій семи областей південно-західної України (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області).

Вздовж Дністра створено чимало заповідних зон — національних природних парків, заказників, пам’яток природи. Найбільшими заповідниками є «Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди» (Львівська область), «Галицький національний природний парк» (Івано-Франківська область), «Національний природний парк «Дністровський каньйон» (Тернопільська область), «Хотинський національний природний парк» (Чернівецька область), «Національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельницька область), «Нижньодністровський національний природний парк» (Одеська область).

У Білгород-Дністровському управлінні водних ресурсів розроблені заходи щодо відзначення Дня Дністра, а саме прибирання територій РЗУ в межах ПЗС р.Дністер, проведення роботи з водокористувачами  ПЗС р.Дністер щодо оновлення водоохоронних знаків та прибирання території та інше.

 

     Ідея відзначення Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців, виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

назад\головна

(c) Білгород-Дністровське

                 УВГ

       Всі права захищені

    Розроблено: Чекал А.Г.

      тел. (04849) 6-11-18

 E-mail: uvgtira371@ukr.net

тел. гарячої лінії: (04849) 6-11-18